Atom Lighting LED Lamp G45 Fancy Round Dimmable 6W 230V B15 Cool White 4000K 490 Lumens 15000 hrs Frosted
Atom Lighting LED Lamp G45 Fancy Round Dimmable 6W 230V B15 Cool White 4000K 490 Lumens 15000 hrs Frosted
LED Lamp, 6 Watt, 230 Volt, 50 Hz Input Frequency, G45 Fancy Round, Frosted Finish, E14 (SES) Base, Cool White, 4000K, 530 lm, 15000 hrs, 300 deg Beam Angle, IP20, >80 CRI, Dimmable, 0.55 Power Factor, Polycarbonate, 45 mm Diameter, 78 mm Length, 20 to 40 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Atom Lighting |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 18622 |
| Average Lamp Life | 15000 hrs |
| Base Type | E14 (SES) |
| Beam Angle | 300 deg |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >80 |
| Diameter | 45 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Finish | Frosted |
| Lamp Shape | G45 Fancy Round |
| Length | 78 mm |
| Lumens | 530 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Power Factor | 0.55 |
| Product Type | LED Lamps Bi-Pin |
| Temperature | 20 to 40 deg C |
| Voltage | 230 Volt |
| Wattage | 6 Watt |
Description
LED Lamp, 6 Watt, 230 Volt, 50 Hz Input Frequency, G45 Fancy Round, Frosted Finish, E14 (SES) Base, Cool White, 4000K, 530 lm, 15000 hrs, 300 deg Beam Angle, IP20, >80 CRI, Dimmable, 0.55 Power Factor, Polycarbonate, 45 mm Diameter, 78 mm Length, 20 to 40 deg C
