2x 6W LED - 316L Stainless Steel Up/Down Light - SER II - Titanium
2x 6W LED - 316L Stainless Steel Up/Down Light - SER II - Titanium
2x 6W LED - 316L Stainless Steel Up/Down Light - SER II - Titanium
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Atom Lighting |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 15091 |
| Base Type | GU10 |
| Beam Angle | 38 deg |
| Colour Designation | Cool White |
| Diameter | 60 mm Lamp/68 mm Base |
| Diffuser Type | Glass |
| Colour Temperature | 4000K |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 230 Volt AC |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 200 mm |
| Light Source | LED |
| Lumens | 2 x 470 lm |
| Mounting Type | Wall |
| Product Type | Up/Down Lights |
| Please Note | Exterior |
| Width | 85 mm |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Wattage | 2 x 6 Watt |
Description
2x 6W LED - 316L Stainless Steel Up/Down Light - SER II - Titanium
