Atom Lighting Adjustable LED Spot Track Light 12W White 4000K
Atom Lighting Adjustable LED Spot Track Light 12W White 4000K
LED Spot Track Light, Adjustable, LED Lamp Source, 12 Watt, 230 Volt Input, 50 Hz Input, Track Mount, Cool White, 4000K, 582/725 Lumens, 55 Degree Beam, >90 CRI, White, 203.5 mm Height, IP20
| Brand | Atom Lighting |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 11934 |
| Colour Designation | Cool White |
| Beam Angle | 55 deg |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >90 |
| Height | 203.5 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 230 Volt AC |
| Light Source | LED |
| Lumens | 582/725 Lumens |
| Product Type | LED Spot Lights |
| Wattage | 12 Watt |
Description
LED Spot Track Light, Adjustable, LED Lamp Source, 12 Watt, 230 Volt Input, 50 Hz Input, Track Mount, Cool White, 4000K, 582/725 Lumens, 55 Degree Beam, >90 CRI, White, 203.5 mm Height, IP20
