CMP-Atco HID Ballast Magnetic High Pressure Mercury Vapour 240V 75mm F/115V 80W 0.8 A High Pressure Mercury Vapour Lamps
CMP-Atco HID Ballast Magnetic High Pressure Mercury Vapour 240V 75mm F/115V 80W 0.8 A High Pressure Mercury Vapour Lamps
HID Ballast Magnetic High Pressure Mercury Vapour, High Pressure Mercury Vapour, 240 Volt, 50 Hz, For Use With: 115 Volt, 80 Watt, 0.8 A High Pressure Mercury Vapour Lamps, 130 deg C, 47 mm Height, 65 mm Width, 75 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | CMP-Atco |
| Range Name | Type OM |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 10416 |
| For Use With | 115 Volt/80 Watt/0.8 A High Pressure Mercury Vapour Lamps |
| Frequency | 50 Hz |
| Lamp Type | High Pressure Mercury Vapour |
| Height | 47 mm |
| Length | 75 mm |
| Product Type | Ballast |
| Temperature | 130 deg C |
| Voltage | 240 Volt |
| Width | 65 mm |
Description
HID Ballast Magnetic High Pressure Mercury Vapour, High Pressure Mercury Vapour, 240 Volt, 50 Hz, For Use With: 115 Volt, 80 Watt, 0.8 A High Pressure Mercury Vapour Lamps, 130 deg C, 47 mm Height, 65 mm Width, 75 mm Length
