CMP-Atco HID Ballast Magnetic 400/415V 118mm F/1500W Metal Halide Lamp
CMP-Atco HID Ballast Magnetic 400/415V 118mm F/1500W Metal Halide Lamp
HID Ballast Magnetic, Metal Halide, 400/415 Volt, 50 Hz, Ballast Factor: 0.95, For Use With: 1500 Watt Metal Halide Lamp, 130 deg C, 225 mm Height, 127 mm Width, 118 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | CMP-Atco |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 25000412 |
| Ballast Factor | 0.95 |
| For Use With | 1500 Watt Metal Halide Lamp |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 225 mm |
| Lamp Type | Metal Halide |
| Length | 118 mm |
| Product Type | Ballast HID |
| Temperature | 130 deg C |
| Width | 127 mm |
| Voltage | 400-415 Volt |
Description
HID Ballast Magnetic, Metal Halide, 400/415 Volt, 50 Hz, Ballast Factor: 0.95, For Use With: 1500 Watt Metal Halide Lamp, 130 deg C, 225 mm Height, 127 mm Width, 118 mm Length
