ASI Lamps Type 97 Sub-Miniature Lamp T1 24V 30mA Wire Tail 0.34 MSCP 1000 hrs C2F Filament 3x20mm
ASI Lamps Type 97 Sub-Miniature Lamp T1 24V 30mA Wire Tail 0.34 MSCP 1000 hrs C2F Filament 3x20mm
Indicator Lamp, Sub-Miniature, T1, 24 Volt, 30 mA, Wire Tail Base, 0.34 MSCP, 1000 hrs Average Life, C2F Filament, 3 mm Overall Diameter, 20 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 97 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 097-024/030 |
| Average Lamp Life | 1000 hrs |
| Base Type | Wire Tail |
| Current | 30 mA |
| Diameter | 3 mm |
| Filament | C2F |
| Lamp Shape | T1 |
| Length | 20 mm |
| MSCP | 0.34 MSCP |
| Product Type | Indicator Lamps Sub-Mini |
| Voltage | 24 Volt |
Description
Indicator Lamp, Sub-Miniature, T1, 24 Volt, 30 mA, Wire Tail Base, 0.34 MSCP, 1000 hrs Average Life, C2F Filament, 3 mm Overall Diameter, 20 mm Overall Length
