ASI Lamps Type 84 Sub-Miniature Lamp T1-1/4 24V 35mA Flange 0.15 MSCP 7000 hrs C2F Filament 4.6x13.6mm
ASI Lamps Type 84 Sub-Miniature Lamp T1-1/4 24V 35mA Flange 0.15 MSCP 7000 hrs C2F Filament 4.6x13.6mm
Indicator Lamp, Sub-Miniature, T1-1/4, 24 Volt, 35 mA, Flange Base, 0.15 MSCP, 7000 hrs Average Life, C2F Filament, 4.6 mm Overall Diameter, 13.6 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 84 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 084-024/035 |
| Average Lamp Life | 7000 hrs |
| Base Type | Flange |
| Current | 35 mA |
| Filament | C2F |
| Diameter | 4.6 mm |
| Lamp Shape | T1-1/4 |
| Length | 13.6 mm |
| MSCP | 0.15 MSCP |
| Product Type | Indicator Lamps Sub-Mini |
| Voltage | 24 Volt |
Description
Indicator Lamp, Sub-Miniature, T1-1/4, 24 Volt, 35 mA, Flange Base, 0.15 MSCP, 7000 hrs Average Life, C2F Filament, 4.6 mm Overall Diameter, 13.6 mm Overall Length
