ASI Lamps Type 48 E Series Indicator Lamp 5W 50V 100mA E12 2000 hrs C2F Filament 16x45mm
ASI Lamps Type 48 E Series Indicator Lamp 5W 50V 100mA E12 2000 hrs C2F Filament 16x45mm
Indicator Lamp, 5 Watt, 50 Volt, 100 mA, E12 (CES) Base, 2000 hrs Average Life, C2F Filament, 16 mm Overall Diameter, 45 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 48 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 048-050/100 |
| Average Lamp Life | 2000 hrs |
| Base Type | E12 |
| Current | 100 mA |
| Diameter | 16 mm |
| Filament | C2F |
| Length | 45 mm |
| Product Type | Replacement Lamps |
| Voltage | 50 Volt |
| Wattage | 5 Watt |
Description
Indicator Lamp, 5 Watt, 50 Volt, 100 mA, E12 (CES) Base, 2000 hrs Average Life, C2F Filament, 16 mm Overall Diameter, 45 mm Overall Length
