ASI Lamps Type 40 BA Series Indicator Lamp T22 15W 32V 470mA BA15d 1000 hrs C2F Filament 22x56mm
ASI Lamps Type 40 BA Series Indicator Lamp T22 15W 32V 470mA BA15d 1000 hrs C2F Filament 22x56mm
Indicator Lamp, T22, 15 Watt, 32 Volt, 470 mA, BA15d Base, 1000 hrs Average Life, C2F Filament, 22 mm Overall Diameter, 56 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 40 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 040-032/470 |
| Average Lamp Life | 1000 hrs |
| Base Type | BA15d |
| Current | 470 mA |
| Diameter | 22 mm |
| Filament | C2F |
| Lamp Shape | T22 |
| Length | 56 mm |
| Product Type | Replacement Lamps |
| Voltage | 32 Volt |
| Wattage | 15 Watt |
Description
Indicator Lamp, T22, 15 Watt, 32 Volt, 470 mA, BA15d Base, 1000 hrs Average Life, C2F Filament, 22 mm Overall Diameter, 56 mm Overall Length
