ASI Lamps Type 29 Miniature Lamp 1.2W G11 24V 50mA E10 5000 hrs C2F Filament 11x23mm
ASI Lamps Type 29 Miniature Lamp 1.2W G11 24V 50mA E10 5000 hrs C2F Filament 11x23mm
Indicator Lamp, Miniature, G11, 1.2 Watt, 24 Volt, 50 mA, E10 Base, 5000 hrs Average Life, C2F Filament, 11 mm Overall Diameter, 23 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 29 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 029-024/050 |
| Average Lamp Life | 5000 hrs |
| Base Type | E10 |
| Current | 50 mA |
| Diameter | 11 mm |
| Filament | C2F |
| Lamp Shape | G11 |
| Length | 23 mm |
| Product Type | Indicator Lamps Mini |
| Voltage | 24 Volt |
| Wattage | 1.2 Watt |
Description
Indicator Lamp, Miniature, G11, 1.2 Watt, 24 Volt, 50 mA, E10 Base, 5000 hrs Average Life, C2F Filament, 11 mm Overall Diameter, 23 mm Overall Length
