ASI Lamps Type 29 Miniature Lamp 2W G11 6.3V 330mA E10 11x23mm
ASI Lamps Type 29 Miniature Lamp 2W G11 6.3V 330mA E10 11x23mm
Indicator Lamp, Miniature, G11, 2 Watt, 6.3 Volt, 330 mA, E10 Base, 11 mm Overall Diameter, 23 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 29 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 029-006.3/330 |
| Base Type | E10 |
| Current | 330 mA |
| Diameter | 11 mm |
| Lamp Shape | G11 |
| Length | 23 mm |
| Product Type | Indicator Lamps Mini |
| Voltage | 6.3 Volt |
| Wattage | 2 Watt |
Description
Indicator Lamp, Miniature, G11, 2 Watt, 6.3 Volt, 330 mA, E10 Base, 11 mm Overall Diameter, 23 mm Overall Length
