ASI Lamps Type 27 Miniature Lamp T10 28V 75mA E10 10x28mm
ASI Lamps Type 27 Miniature Lamp T10 28V 75mA E10 10x28mm
Indicator Lamp, Miniature, T10, 28 Volt, 75 mA, E10 (MES) Base, 10 mm Overall Diameter, 28 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 27 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 027-028/075 |
| Base Type | E10 |
| Current | 75 mA |
| Diameter | 10 mm |
| Lamp Shape | T10 |
| Length | 28 mm |
| Product Type | Indicator Lamps Mini |
| Voltage | 28 Volt |
Description
Indicator Lamp, Miniature, T10, 28 Volt, 75 mA, E10 (MES) Base, 10 mm Overall Diameter, 28 mm Overall Length
