ASI Lamps Type 27 Miniature Lamp 2W T10 28V 70mA E10 0.52 MSCP 2000 hrs C2F Filament 10x28mm
ASI Lamps Type 27 Miniature Lamp 2W T10 28V 70mA E10 0.52 MSCP 2000 hrs C2F Filament 10x28mm
Indicator Lamp, Miniature, T10, 2 Watt, 28 Volt, 70 mA, E10 (MES) Base, 0.52 MSCP, 2000 hrs Average Life, C2F Filament, 10 mm Overall Diameter, 28 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 27 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 027-028/070 |
| Average Lamp Life | 2000 hrs |
| Base Type | E10 |
| Current | 70 mA |
| Diameter | 10 mm |
| Filament | C2F |
| Lamp Shape | T10 |
| Length | 28 mm |
| MSCP | 0.52 MSCP |
| Product Type | Indicator Lamps Mini |
| Voltage | 28 Volt |
| Wattage | 2 Watt |
Description
Indicator Lamp, Miniature, T10, 2 Watt, 28 Volt, 70 mA, E10 (MES) Base, 0.52 MSCP, 2000 hrs Average Life, C2F Filament, 10 mm Overall Diameter, 28 mm Overall Length
