ASI Lamps Type 16 Miniature Lamp 32V 33mA BA5s 0.34 MSCP 3000 hrs CC2F Filament 5x16mm
ASI Lamps Type 16 Miniature Lamp 32V 33mA BA5s 0.34 MSCP 3000 hrs CC2F Filament 5x16mm
Indicator Lamp, Miniature, 32 Volt, 33 mA, BA5s Base, 0.34 MSCP, 3000 hrs Average Life, CC2F Filament, 5 mm Overall Diameter, 16 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 16 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 016-032/033 |
| Average Lamp Life | 3000 hrs |
| Base Type | BA5s |
| Current | 33 mA |
| Filament | CC2F |
| Diameter | 5 mm |
| Length | 16 mm |
| MSCP | 0.34 MSCP |
| Product Type | Indicator Lamps Mini |
| Voltage | 32 Volt |
Description
Indicator Lamp, Miniature, 32 Volt, 33 mA, BA5s Base, 0.34 MSCP, 3000 hrs Average Life, CC2F Filament, 5 mm Overall Diameter, 16 mm Overall Length
