ASI Lamps Type 12 Miniature Lamp 5W T10 12V 420mA Wedge Base 4 MSCP 1000 hrs C2V Filament 10x26mm
ASI Lamps Type 12 Miniature Lamp 5W T10 12V 420mA Wedge Base 4 MSCP 1000 hrs C2V Filament 10x26mm
Indicator Lamp, Miniature, T10, 5 Watt, 12 Volt, 420 mA, Wedge Base, 4 MSCP, 1000 hrs Average Life, C2V Filament, 10 mm Overall Diameter, 26 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 12 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 012-012/420 |
| Average Lamp Life | 1000 hrs |
| Base Type | Wedge |
| Current | 420 mA |
| Diameter | 10 mm |
| Filament | C2V |
| Lamp Shape | T10 |
| Length | 26 mm |
| MSCP | 4 MSCP |
| Product Type | Indicator Lamps Mini |
| Voltage | 12 Volt |
| Wattage | 5 Watt |
Description
Indicator Lamp, Miniature, T10, 5 Watt, 12 Volt, 420 mA, Wedge Base, 4 MSCP, 1000 hrs Average Life, C2V Filament, 10 mm Overall Diameter, 26 mm Overall Length
