ASI Lamps Type 100 Sub-Miniature Lamp T1-3/4 14V 80mA Wire Tail 0.3 MSCP 15000 hrs C2F Filament 5.5x20mm
ASI Lamps Type 100 Sub-Miniature Lamp T1-3/4 14V 80mA Wire Tail 0.3 MSCP 15000 hrs C2F Filament 5.5x20mm
Indicator Lamp, Sub-Miniature, T1-3/4, 14 Volt, 80 mA, Wire Tail Base, 0.3 MSCP, 15000 hrs Average Life, C2F Filament, 5.5 mm Overall Diameter, 20 mm Overall Length
| Brand | ASI Lamps |
|---|---|
| Range Name | Type 100 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 100-014/080 |
| Average Lamp Life | 15000 hrs |
| Base Type | Wire Tail |
| Current | 80 mA |
| Filament | C2F |
| Diameter | 5.5 mm |
| Lamp Shape | T1-3/4 |
| Length | 20 mm |
| MSCP | 0.3 MSCP |
| Product Type | Indicator Lamps Sub-Mini |
| Voltage | 14 Volt |
Description
Indicator Lamp, Sub-Miniature, T1-3/4, 14 Volt, 80 mA, Wire Tail Base, 0.3 MSCP, 15000 hrs Average Life, C2F Filament, 5.5 mm Overall Diameter, 20 mm Overall Length
