APEC 120mm Green/Yellow Flexible Wire V-90 PVC
APEC 120mm Green/Yellow Flexible Wire V-90 PVC
Flexible Wire, 120 mm, Annealed Copper, 0.6-1 kV, 1 Core, 18.8 mm Overall Diameter, 1.6 mm Insulation Thickness, V-90 PVC Insulation, Green/Yellow Insulation, Unsheathed, AS/NZS 1125 AS/NZS 3808
| Brand | APEC |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26121500 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | FX120E |
| Insulation Colour | Green/Yellow |
| Conductor Size | 120 mm |
| Conductor Type | Annealed Copper |
| Insulation Material | V-90 PVC |
| Insulation Thickness | 1.6 mm |
| Sheath Material | Unsheathed |
| Number of Cores | 1 Core |
| Overall Diameter | 18.8 mm |
| Product Type | Flexible Wire |
| Standards | AS/NZS 1125 AS/NZS 3808 |
| Voltage | 0.6-1 kV |
Description
Flexible Wire, 120 mm, Annealed Copper, 0.6-1 kV, 1 Core, 18.8 mm Overall Diameter, 1.6 mm Insulation Thickness, V-90 PVC Insulation, Green/Yellow Insulation, Unsheathed, AS/NZS 1125 AS/NZS 3808
