Anly Time Delay Relay Analogue DIN Mount CO Multifunction 1s/10s/100s/10min/100min/10Hr/100Hr 12-240VDC/24-240V
Anly Time Delay Relay Analogue DIN Mount CO Multifunction 1s/10s/100s/10min/100min/10Hr/100Hr 12-240VDC/24-240V
Time Delay Relay Analogue, 12-240 Volt DC, 24-240 Volt AC, 1.9 VA, CO, Timing Function: Multifunction, Timing Range: 1 sec/10 sec/100 sec/10 min/100 min/10 hr/100 hr, 5000000 Mechanical, 100000 Electrical Cycles, DIN Mount, -10 to 50 deg C, 71.2 mm Height, 17.5 mm Width, 60 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Anly |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | H3D-M |
| Contact Configuration | Changeover |
| Depth | 60 mm |
| Height | 71.2 mm |
| Operating Cycles | 5000000 Mechanical/100000 Electrical Cycles |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Product Type | Time Delay Relays |
| Temperature | -10 to 50 deg C |
| Power Rating | 1.9 VA |
| Timing Function | Multifunction |
| Timing Range | 1 Second/10 Seconds/100 Seconds/10 Minutes/100 Minutes/10 Hours/100 Hours |
| Voltage | 24-240 Volt AC/12-240 Volt DC |
| Width | 17.5 mm |
Description
Time Delay Relay Analogue, 12-240 Volt DC, 24-240 Volt AC, 1.9 VA, CO, Timing Function: Multifunction, Timing Range: 1 sec/10 sec/100 sec/10 min/100 min/10 hr/100 hr, 5000000 Mechanical, 100000 Electrical Cycles, DIN Mount, -10 to 50 deg C, 71.2 mm Height, 17.5 mm Width, 60 mm Depth
