AllVent Exhaust Fan Sub Floor Ventilation System 240V 35W 328 cu-m/hr 45 dBA at 3m
AllVent Exhaust Fan Sub Floor Ventilation System 240V 35W 328 cu-m/hr 45 dBA at 3m
Exhaust Fan, 240 Volt, 35 Watt, 50 Hz, Air Flow Rate (cu-m/hr): 328 cu-m/hr, Air Flow Rate (l/sec): 91 l/sec, Cut-Out Size: 232 x 167mm, 45 dBA at 3m, 255mm Width, 200mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | AllVent |
| Range Name | SF Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ALV253 |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 328 cu-m/hr |
| Air Flow Litres per Second | 91 l/sec |
| Cut-Out Size | 232 x 167 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 200 mm |
| Product Type | Exhaust fans |
| Sound Level | 45 dBA at 3 mtr |
| Voltage | 240 Volt |
| Wattage | 35 Watt |
| Width | 255 mm |
Description
Exhaust Fan, 240 Volt, 35 Watt, 50 Hz, Air Flow Rate (cu-m/hr): 328 cu-m/hr, Air Flow Rate (l/sec): 91 l/sec, Cut-Out Size: 232 x 167mm, 45 dBA at 3m, 255mm Width, 200mm Height
