Connectwell Rail Terminal End Plate Grey For CTS2.5UN/4UN/2.5UNCR/4UNCR/CTT2.5UK/T/J/E Terminal Block
Connectwell Rail Terminal End Plate Grey For CTS2.5UN/4UN/2.5UNCR/4UNCR/CTT2.5UK/T/J/E Terminal Block
End plates are used to cover the live parts of the last terminal block.
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Connectwell |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | EP2.5/4UN |
| Colour | Grey |
| Depth | 1.5 mm |
| For Use With | CTS2.5UN/4UN/2.5UNCR/4UNCR/CTT2.5UK/T/J/E Terminal Block |
| Height | 32 mm |
| Pack Size | 50 Pack |
| Product Type | Rail Terminal Accessories |
| Width | 39 mm |
Description
End plates are used to cover the live parts of the last terminal block.
