Connectwell Rail Terminal End Clamp Polyamide 66 Grey For DIN 32/35/35-15 Rail
Connectwell Rail Terminal End Clamp Polyamide 66 Grey For DIN 32/35/35-15 Rail
End clamps helps to secure the entire terminal block assembly on the DIN rail. End clamps should be fixed on both sides of the terminal block assemblies.
| Brand | Connectwell |
|---|---|
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CA702 |
| Colour | Grey |
| Depth | 9 mm |
| For Use With | DIN 32/35/35-15 Rail |
| Height | 34 mm |
| Material | Polyamide 66 |
| Pack Size | 50 Pack |
| Product Type | Rail Terminal Accessories |
| Width | 44 mm |
Description
End clamps helps to secure the entire terminal block assembly on the DIN rail. End clamps should be fixed on both sides of the terminal block assemblies.
