Alco Cable Gland Insulating Shroud Size 8S Rubber Orange
Alco Cable Gland Insulating Shroud Size 8S Rubber Orange
Cable Gland Insulating Shroud, Size 8S, For 62 mm Cable Gland, 90 mm Parallel Length, Rubber, Orange, 140 mm Overall Length, 104 mm ID x 109 mm OD Diameter
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Alco |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ALCSG8S |
| Colour | Orange |
| Diameter | 104 mm ID x 109 mm OD |
| For Use With | 62 mm Cable Gland |
| Overall Length | 140 mm |
| Product Type | Insulating Shrouds |
| Parallel Length | 90 mm |
| Size | Size 8S |
Description
Cable Gland Insulating Shroud, Size 8S, For 62 mm Cable Gland, 90 mm Parallel Length, Rubber, Orange, 140 mm Overall Length, 104 mm ID x 109 mm OD Diameter
