Alco Cable Gland Insulating Shroud Size 6S Rubber Orange
Alco Cable Gland Insulating Shroud Size 6S Rubber Orange
Cable Gland Insulating Shroud, Size 6S, For Use With 38 mm Cable Gland, 75 mm Parallel Length, 126 mm Overall Length, 75 mm ID x 78 mm OD Diameter, Rubber, Orange
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Alco |
| Standard Pack Size | 5 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ALCSG6S |
| Colour | Orange |
| Diameter | 75 mm ID x 78 mm OD |
| For Use With | 38 mm Cable Gland |
| Material | Rubber |
| Overall Length | 126 mm |
| Product Type | Insulating Shrouds |
| Parallel Length | 75 mm |
| Size | Size 6S |
Description
Cable Gland Insulating Shroud, Size 6S, For Use With 38 mm Cable Gland, 75 mm Parallel Length, 126 mm Overall Length, 75 mm ID x 78 mm OD Diameter, Rubber, Orange
