Alco Cable Gland Insulating Shroud Size 2 PVC Black
Alco Cable Gland Insulating Shroud Size 2 PVC Black
Cable Gland Insulating Shroud, Size 2, For Use With 10 mm Cable Gland, 50 mm Parallel Length, 76 mm Overall Length, 29 mm ID x 32 mm OD Diameter, PVC, Black
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Alco |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ALCSG2B |
| Colour | Black |
| Diameter | 29 mm ID x 32 mm OD |
| For Use With | 10 mm Cable Gland |
| Material | PVC |
| Overall Length | 76 mm |
| Product Type | Insulating Shrouds |
| Parallel Length | 50 mm |
| Size | Size 2 |
Description
Cable Gland Insulating Shroud, Size 2, For Use With 10 mm Cable Gland, 50 mm Parallel Length, 76 mm Overall Length, 29 mm ID x 32 mm OD Diameter, PVC, Black
