Alco Cable Gland Reducer M32 Male to M25 Female Unplated Brass
Alco Cable Gland Reducer M32 Male to M25 Female Unplated Brass
Cable Gland Conduit Reducer, From: M32 Male, To: M25 Female, 20 mm Thread Length, 1.5 mm, 36 mm Width Across Corners, Brass Body, Unplated, -45-105 deg C, 25 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Alco |
| Standard Pack Size | 5 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ALCBCR3225 |
| Body Material | Brass |
| Finish | Unplated |
| From | M32 Male |
| Length | 25 mm |
| Product Type | Grand Adaptors & Converters |
| Temperature | -45-105 deg C |
| Thread Length | 20 mm |
| Thread Pitch | 1.5 mm |
| To | M25 Female |
| Width Across Corners | 36 mm |
Description
Cable Gland Conduit Reducer, From: M32 Male, To: M25 Female, 20 mm Thread Length, 1.5 mm, 36 mm Width Across Corners, Brass Body, Unplated, -45-105 deg C, 25 mm Length
