Allen-Bradley Relay Base 5 Blade Panel/DIN Rail Mount
Allen-Bradley Relay Base 5 Blade Panel/DIN Rail Mount
Relay Base, 16 Amp, Screw Terminal, Panel/DIN Rail Mount, For Use With: 1P 700HK/SK, 1-pole, Touch Safe Terminal Construction, 35.3 mm Height, 82.85 mm Width, 15.8 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Allen-Bradley |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 700HN221 |
| Current | 16 Amp |
| For Use With | 1P 700HK/SK/1-pole/Touch Safe Terminal Construction |
| Depth | 15.8 mm |
| Height | 35.3 mm |
| Mounting Method | Panel/DIN Rail |
| Product Type | simple |
| Width | 82.85 mm |
| Terminal Connection | Screw |
Description
Relay Base, 16 Amp, Screw Terminal, Panel/DIN Rail Mount, For Use With: 1P 700HK/SK, 1-pole, Touch Safe Terminal Construction, 35.3 mm Height, 82.85 mm Width, 15.8 mm Depth
