Allen-Bradley Relay Base 14 Blade Miniture Socket
Allen-Bradley Relay Base 14 Blade Miniture Socket
Relay Base, Screw Terminal, For Use With: 700HC/HNC/SC, Miniature Multi-Function Relays, 67 mm Height, 30 mm Width, 28.9 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Allen-Bradley |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 700HN103 |
| Depth | 28.9 mm |
| For Use With | 700HC/HNC/SC/Miniature Multi-Function Relays |
| Height | 67 mm |
| Product Type | simple |
| Terminal Connection | Screw |
| Width | 30 mm |
Description
Relay Base, Screw Terminal, For Use With: 700HC/HNC/SC, Miniature Multi-Function Relays, 67 mm Height, 30 mm Width, 28.9 mm Depth
