ACO Polycrete Concrete Lid Communication L500mmxW270mmxD50mm Class A Cement For Type 3 Polyethylene Pits
ACO Polycrete Concrete Lid Communication L500mmxW270mmxD50mm Class A Cement For Type 3 Polyethylene Pits
Concrete Lid Communication, For Use With: Type 3 Polyethylene Pits, Class A, Cement, 500mm Length, 270mm Width, 50mm Depth
| Brand | ACO Polycrete |
|---|---|
| Range Name | Cablemate Type 3 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 75898 |
| Depth | 50 mm |
| For Use With | Type 3 Polyethylene Pits |
| Length | 500 mm |
| Material | Concrete |
| Product Type | Pits & Components |
| Width | 270 mm |
| Please Note | Embossed COMMUNICATIONS |
Description
Concrete Lid Communication, For Use With: Type 3 Polyethylene Pits, Class A, Cement, 500mm Length, 270mm Width, 50mm Depth
