ABB Adaptable Box w/Clear Lid Rectangular Light Grey IP65 Noryl Thermoplastic & Clear Polycarbonate 220 Wx150 Dx170 Hmm
ABB Adaptable Box w/Clear Lid Rectangular Light Grey IP65 Noryl Thermoplastic & Clear Polycarbonate 220 Wx150 Dx170 Hmm
Adaptable Box Rectangular, Thermoplastic Housing, Surface Mounting, IP65, Grey, Untreated Surface, 170 mm Height, 220 mm Width, 150 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | ABB |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LE00882 |
| Colour | Grey |
| Depth | 150 mm |
| Finish | Untreated Surface |
| Height | 170 mm |
| Housing Material | Thermoplastic |
| IP Rating | IP65 |
| Mounting Method | Surface |
| Product Type | Adaptable Boxes |
| Width | 220 mm |
Description
Adaptable Box Rectangular, Thermoplastic Housing, Surface Mounting, IP65, Grey, Untreated Surface, 170 mm Height, 220 mm Width, 150 mm Depth
