ABB Combination RCD Circuit Breaker RCBO 1P+N 32 Amp 230-240V AC 6 kA 1Module 18mm DIN Rail
ABB Combination RCD Circuit Breaker RCBO 1P+N 32 Amp 230-240V AC 6 kA 1Module 18mm DIN Rail
Combination RCD Circuit Breaker RCBO, 32 Amp, 230-240 Volt AC, 50/60 Hz, Interrupt Capacity: 6 kA, Trip Sensitivity: 30 mA, Number of Poles: 1P + N, Number of Modules: 1, 18mm Module Width, 16 mm Flexible/Rigid Terminal Connection, Screw, Cage, IP20, IP40, DIN Rail,-25 to 55 deg C, 0.100 m Height, 0.018 m Width, 0.069 m Depth
| Brand | ABB |
|---|---|
| Range Name | DSE201 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DSE201C32A30 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Depth | 0.069 mtr |
| Connection Type | Screw/ Cage |
| Current | 32 Amp |
| Height | 0.100 mtr |
| Interrupt Capacity | 6 kA |
| IP Rating | IP20/40 |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Modules | 1 Module 18 mm |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Product Type | Combination RCBO |
| Temperature | -25 to 55 deg C |
| Terminal Connection | 16 sq-mm Flexible/Rigid |
| Trip Sensitivity | 30 mA |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Width | 0.018 mtr |
Description
Combination RCD Circuit Breaker RCBO, 32 Amp, 230-240 Volt AC, 50/60 Hz, Interrupt Capacity: 6 kA, Trip Sensitivity: 30 mA, Number of Poles: 1P + N, Number of Modules: 1, 18mm Module Width, 16 mm Flexible/Rigid Terminal Connection, Screw, Cage, IP20, IP40, DIN Rail,-25 to 55 deg C, 0.100 m Height, 0.018 m Width, 0.069 m Depth
