Hager Switch Mechanism Intermediate Rocker 10A 250V 1 Pole ON/OFF White
Hager Switch Mechanism Intermediate Rocker 10A 250V 1 Pole ON/OFF White
Switch Mechanism Intermediate, 250 Volt Switch, 10 Amp, 1 Pole, Rocker Switch Control, Screw Terminal, On/Off Button, IP20, Flush Mounting, White, Glossy, 24 mm Length, 24 mm Width, 30 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Hager |
| Range Name | Hagerblu |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WBM10I |
| Colour | White |
| Control Type | Rocker Switch |
| Current | 10 Amp |
| Depth | 30 mm |
| Finish | Gloss |
| IP Rating | IP20 |
| Length | 24 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Product Type | Switch Mechanisms |
| Switch Function | On/Off Button |
| Terminal Type | Screw |
| Voltage | 250 Volt Switch |
| Width | 24 mm |
Description
Switch Mechanism Intermediate, 250 Volt Switch, 10 Amp, 1 Pole, Rocker Switch Control, Screw Terminal, On/Off Button, IP20, Flush Mounting, White, Glossy, 24 mm Length, 24 mm Width, 30 mm Depth
